rozmiar

kontrast

 Życie studenckie

 

Samorząd to wszyscy studenci Politechniki Krakowskiej. Samorząd Studentów jest prawnie umocowany ustawą Prawo o Szkolnictwie wyższym i jest jedynym reprezentantem studentów na uczelni. Samorząd zajmuje się przede wszystkim reprezentowaniem interesów studentów wobec organów Uczelni i na zewnątrz, inicjowaniem i wspieraniem działalności naukowej, kulturalnej, wychowawczej i turystycznej studentów uczelni, wspieraniem studentów radą.

Nasz Samorząd współpracuje z innymi samorządami w Porozumieniu Samorządów Studentów Uczelni Krakowa, Forum Uczelni Technicznych, Parlamencie Studentów Rzeczpospolitej Polskiej oraz innymi samorządami za granicą.

 

W celu usprawnienia naszych działań pracujemy w stałych i doraźnych komisjach. Są to m.in. Komisja Stypendialna, Komisja Dydaktyczna, Komisja Kultury, Komisja Zagraniczna, Komisja Informacji itp. Każda z tych komisji zajmuje się określonym obszarem zajęć. Dla przykładu Komisja Kultury inicjuje i organizuje szereg przedsięwzięć o charakterze kulturalnym. Możemy się pochwalić, że niemalże każda licząca się na scenie polskiej grupa kabaretowa gościła w naszym klubie studenckim „KWADRAT”. Nie wspomnę o koncertach gwiazd sceny muzycznej. Oprócz imprez organizowanych w klubie, organizujemy również imprezy plenerowe, takie jak np. Rajd Politechniki Krakowskiej. Powiem tylko tyle, że skupia on min. 5000 uczestników i odbywa się on w górach. Impreza ta jest już 44 letnią tradycją skupiającą przede wszystkim studentów, pracowników Politechniki Krakowskiej oraz absolwentów Uczelni.

 
Dwa słowa na koniec. Jeżeli masz jakieś pytanie dotyczące Twojego „życia na studiach na PK” śmiało kontaktuj się z nami. Nie ważne czy dotyczy ono spraw stypendialnych, mieszkaniowych, związanych z nauką, czy nawet życia osobistego. Jesteśmy przede wszystkim po to, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami, radą oraz pomocą. Dlatego pisz, dzwoń, przychodź i dołącz do ludzi którzy kreują studencką rzeczywistość.
 

www.samorzad.pk.edu.pl

 

Klub "Kwadrat"

 

Studenckie Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej "Kwadrat" powstało w 1992 roku pod patronatem Klubu Uczelnianego AZS PK oraz Rady Osiedla Domów Studenckich PK. Przez dziesięć lat swojej działalności "KWADRAT" wpisał się na stałe w kulturalne życie środowiska akademickiego. To właśnie tutaj wybierani są Najmilsza Studentka i Najmilszy Student Politechniki, tu studenci pierwszego roku mają swój Bal Beana, tu również odbywają się Czyżynalia, nieodłączna część Juwenaliów. Strudzeni nauką mogą w "KWADRACIE" odprężyć się podczas dyskotek, bali oraz występów kabaretów i zespołów muzycznych.


 

Radio "Nowinki"

 

Studenckie Radio Politechniki rozpoczęło działalność w kwietniu 1959 roku. Nazwę "NOWINKI" przyjęło od nazwy Osiedla Akademickiego Politechniki przy ul. Bydgoskiej, gdzie w 1958 roku powstało pierwsze studio emisyjne (od 1980 oficjalna nazwa jednostki to Studenckie Centrum Radiowe "Nowinki"). Początki historii sięgają jednak roku 1951, kiedy to uruchomiono radiowęzeł, nazwany z czasem "Radiem za Szafą". W 1976 roku rozpoczęło działalność studio zlokalizowane w nowo wybudowanych akademikach PK na osiedlu Czyżyny.
Początkowo program miał charakter retransmisyjny, później pojawiły się także programy autorskie.
Od roku 1979 obydwa studia połączono kablem, co pozwoliło na wymienną emisję programów. Od 1988 roku programy radiowe nadawane są tylko ze studia przy ul. Skarżyńskiego 7.
W programach, chętnie słuchanych przez studentów Politechniki w akademikach, poza bieżącymi wiadomościami z życia uczelni i Krakowa, prowadzona jest szeroko rozumiana promocja kultury studenckiej. SCR "NOWINKI" wspomaga również pod względem technicznym i merytorycznym imprezy organizowane przez uczelnię.


 

Chór "Cantata"

 

Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej "CANTATA" powstał w roku 1990. Zespół ma w repertuarze utwory muzyki dawnej - religijnej i świeckiej, pieśni ludowe, patriotyczne, cerkiewne oraz utwory muzyki współczesnej. Chór uczestniczył w Ogólnopolskich Festiwalach i Przeglądach Akademickich w Gliwicach, Wrocławiu i Krakowie. Wśród wielu sukcesów "CANTATA" ma na swoim koncie: III miejsce w XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce; I miejsce Grand Prix oraz nagrodę MON na festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, I miejsce w konkursie kolęd w Myślenicach. Chór koncertował w Finlandii, Czechosłowacji, Niemczech, na Węgrzech i w Austrii, a ostatnio we Francji i na Litwie. Na co dzień chór "CANTATA" bierze udział w życiu muzycznym Krakowa oraz macierzystej uczelni starając się być jak najlepszą jej wizytówką.


 

Sport

 

Politechnika posiada nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kamiennej z pełnowymiarową, klimatyzowaną halą sportową i kręgielnią, dwa korty singlowe do tenisa ziemnego i ośrodek żeglarski w żywcu. Centrum prowadzi zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, zajęcia rehabilitacyjne, organizuje imprezy sportowe we współpracy z uczelnianym AZS (m.in. Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki, Mistrzostwa o Puchar JM Rektora PK w narciarstwie alpejskim). AZS Politechniki działa w ponad 40 sekcjach a także prowadzi kursy i obozy żeglarskie na żeglarza jachtowego w żywcu.
Klub Uczelniany AZS

 

Klub taneczny "Bawinek"

 

Studencki Klub Taneczny 'Bawinek' działa przy Politechnice Krakowskiej od 1958 roku. Jest jednym z najstarszych klubów tanecznych w Polsce. Został założony przez Prof.Mariana Wieczystego, którego uczniowie wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Polski w tańcu towarzyskim.
Po Prof. Marianie Wieczystym prowdzenie Klubu przejęła p.Maria Nowak. Trenowane przez nią pary także mogą poszczycić się tytułami Mistrzów (Janusz Biały i Ewa Skoczeń) oraz Wicemistrzów (Grzegorz Citko i Anna Kosowska) Polski w 10 tańcach w 1993 roku, oraz tytułem Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich (Janusz Biały i Ewa Skoczeń) w 1994 roku.
Następnie przez 2 lata Klub był prowadzony przez p.Janusza Białego, a po jego rezygnacji w 1996 roku funkcję trenerów objęła zawodowa para teneczna Krzysztof Gronuś i Małgorzata Wierzba.
W chwili obecnej pary Politechniki Krakowskiej zajmują czołowe miejsca w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego i Pucharach Okręgu Małopolskiego w swoich klasach.
W Mistrzostwach Polski w 10 tańcach w 2002 roku w Poznaniu para Marcin Skalski i Dominika Pancerz wywalczyła najwyższe z krakowskich par 14 miejsce.
Klub zrzesza aktualnie ok. 30 par tanecznych w klasach od D do najwyższej S.
Klub taneczny AZS PK Bawinek

 
      
ostatnia modyfikacja: 12.06.2014 r. 38938 odsłon

NASZE KIERUNKI
KIERUNEK
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA
KIERUNEK
INŻYNIERIA I GOSPODARKA WODNA
INŻYNIERIA I GOSPODARKA WODNA
KIERUNEK
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII I INFRASTRUKTURA KOMUNALNA
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII I INFRASTRUKTURA KOMUNALNA
KIERUNEK
ENERGETYKA
ENERGETYKA
KIERUNEK MIĘDZYWYDZIAŁOWY
GOSPODARKA PRZESTRZENNA
GOSPODARKA PRZESTRZENNA
KIERUNEK MIĘDZYWYDZIAŁOWY
INŻYNIERIA CZYSTEGO POWIETRZA
INŻYNIERIA CZYSTEGO POWIETRZA
KIERUNEK
GEOINFORMATYKA
GEOINFORMATYKA

KONTAKT

DZIEKANAT WYDZIAŁU
INŻYNIERII ŚRODOWISKA i ENERGETYKI
Godziny otwarcia: 10:00-13:00
w dni robocze poza czwartkiem

DZIEKANAT - STUDIA STACJONARNE:
kierunek: inżynieria środowiska I i II st.
kierunek: OZE i infrastruktura komunalna I i II st.
pok. 320, p. Agnieszka Klimala
agnieszka.klimala@pk.edu.pl
tel. 12 628 2095

kierunek: geoinformatyka I st.
kierunek: inżynieria czystego powietrza I st.
kierunek: inżynieria i gospodarka wodna I st.
kierunek: energetyka II st.
pok. 322, p. Ilona Solińska
ilona.solinska@pk.edu.pl
tel. 12 628 2825

kierunek: budownictwo
pok. 321, p. Anna Hodbod
anna.hodbod@pk.edu.pl
tel. 12 628 2097


 

kierunek: gospodarka przestrzenna I i II st.
pok. 319, p. Anna Rogóż
anna.rogoz@pk.edu.pl
tel. 12 628 2805

kierunek: energetyka I st.
pok. 319, p. Agnieszka Mazur
agnieszka.mazur@pk.edu.pl
tel. 12 628 2805


DZIEKANAT - STUDIA NIESTACJONARNE:
kierunek: inżynieria środowiska I i II st.,
kierunek: energetyka I i II st.
pok. 314, p. Andrzej Kulig
andrzej.kulig@pk.edu.pl
tel. 12 628 3081

POMOC MATERIALNA, STYPENDIA, SPRAWY SOCJALNE:
pok. 321, p. Anna Hodbod
tel. 12 628 2097
anna.hodbod@pk.edu.pl

ODBIÓR DYPLOMÓW, STUDIA III STOPNIA:
tel. 12 628 2805
w godz. 10:00-13:00
Tylko po uprzednim telefonicznym umówieniu się.

 

ADMINISTRACJA WYDZIAŁU
INŻYNIERII ŚRODOWISKA i ENERGETYKI

Biuro Dziekana
pok. 317, tel: 12 628 2801, faks: 12 628 3080

Kierownik Dziekanatu
pok. 314, tel: 12 628 3081

Kierownik Administracyjny Wydziału
pok. 302, tel. 12 628 2890

Dziennik Podawczy
pok. 301, tel. 12 628 2274
e-mail: s-0@pk.edu.pl
Tylko sprawy natury ogólnej,
studenci proszeni są o kontakt
z właściwym dziekanatem.


Administrator budynków
W-2 (10-19), W-15 (10-34)
pok. 301, tel. 12 628 2040
e-mail: milena.mikuta@pk.edu.pl
 

Kierownik:
dr hab.inż. Tomisław GOŁĘBIOWSKI, prof. PK
tel. 2810
budynek W-2, pok. 225

Zastępca kierownika:
dr inż. Anna Lenar-Matyas
tel. 2889
budynek W-2, pok. 212

Sekretariat:
mgr inż. Jolanta Zatorowska,
Marzena Kozik
tel. 2810, 2812
budynek W-2, pok. 227
e-mail: sekretariat@iigw.pk.edu.pl
www: iigw.pk.edu.pl
Kierownik:
prof. dr hab. inż. Jan TALER
tel. 35 54
Budynek Wydziału Mechanicznego.

Zastępca kierownika ds. naukowych:
prof. dr hab. inż. Bohdan Węglowski
tel. 35 56
Zastępca kierownika ds. dydaktycznych:
dr inż. Marzena Nowak-Ocłoń
tel. 37 77

Sekretariat:
Budynek Wydziału Mechanicznego. tel. 628 3560 / 628 3762
e-mail: ke@pk.edu.pl
www.ke.pk.edu.pl
Kierownik:
dr hab. inż. Andrzej BIELSKI, prof. PK
tel. 2088
budynek W-15, pok. 123 A

Zastępca kierownika:
dr inż. Jarosław Bajer
tel. 2877
budynek W-2, pok. 406

Sekretariat:
lic. Małgorzata Wojdak
tel. 2830
budynek W-2, pok. 303
e-mail: s-3@pk.edu.pl
www: vistula.wisie.pk.edu.pl
Kierownik:
dr hab. inż. Jerzy MIKOSZ, prof. PK
tel. 2897
budynek W-2, pok. 427

Zastępca kierownika:
dr inż. Piotr Beńko
tel. 2873
budynek W-2, pok. 402 B

Sekretariat:
lic. Agnieszka Nowakowska
tel. 2042
budynek W-2, pok. 404
e-mail: s-4@pk.edu.pl
www: www.archeany.pl
Kierownik:
prof. dr hab. inż. Dawid TALER
tel. 3026
budynek W-2, pok. 119

Zastępca kierownika:
dr hab. inż. Tomasz Sobota, prof. PK
tel. 35 58
budynek WM, bud. A, pok. A610

Sekretariat:
Ewa Wełna
tel. 2860, 2803
budynek W-2, pok. 120
e-mail: s-5@pk.edu.pl
www: s-5.wisie.pk.edu.pl
Kierownik:
dr hab. inż. Agnieszka LECHOWSKA, prof. PK
tel. 2804
budynek W-15, pok. 18B

Sekretariat:
mgr Małgorzata Miśkiewicz-Dzioch
tel.12 628 28 96, fax 12 628 20 48
budynek W-15, pok. 18A
e-mail: ok@pk.edu.pl
www: www.ok.pk.edu.pl.pl
 

Ś-1 Katedra Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej
Ś-2 Katedra Energetyki                  
Ś-3 Katedra Wodociągów, Kanalizacji i Monitoringu Środowiska
Ś-4 Katedra Technologii Środowiskowych
Ś-5 Katedra Procesów Cieplnych, Ochrony Powietrza i Utylizacji Odpadów
Ś-6 Laboratorium Ogrzewnictwa, Wentylacji, Klimatyzacji i Chłodnictwa
©2022 Wydział Inżynierii Środowiska All Rights Reserved
Aktualności    Mapa Strony    Media    Kontakt