Rekrutacja na studia w nowym roku akademickim 2021/2022

 Rekrutacja na studia w nowym roku akademickim 2021/2022

7 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na wszystkie kierunki studiów I stopnia oferowane przez Politechnikę Krakowską. Na WIŚiE PK kandydaci mają do wyboru aż 7 kierunków, z czego 2 kierunki prowadzone w formule studiów międzywydziałowych.

W semestrze zimowym nadchodzącego roku akademickiego Politechnika Krakowska przygotowała dla kandydatów 4167 miejsc na studiach I stopnia, na studiach stacjonarnych (3289) i niestacjonarnych (878). Na studia magisterskie (II stopnia) latem nabór odbywa się tylko na wybranych kierunkach (są m.in. energetyka, inżynieria środowiska na WIŚIE PK), w skali uczelni czeka na nich 636 miejsc.

Politechniczna rejestracja odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza, który został udostępniony na portalu rekrutacyjnym. Wskaźnik rekrutacyjny, a więc sposób obliczania punktów, ma następujący wzór: W = P albo W = 2R. P i R oznaczają wynik procentowy uzyskany w części pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym (P) albo rozszerzonym (R) z wybranych przedmiotów wskazanych dla danego kierunku.

Na większość kierunków oferowanych przez Politechnikę Krakowską rejestracja potrwa do 21 września (studia stacjonarne). Szczegółowy harmonogram rekrutacji dostępny jest w portalu rekrutacyjnym lub jako plik do pobrania.

 

Kształcimy INŻYNIERÓW INTELIGENTNYCH MIAST

czyli oferta edukacyjna WIŚiE PK

 

Wśród oferowanych kierunków studiów aż 7 prowadzonych jest na naszym wydziale:

inżynieria środowiska

energetyka

inżynieria i gospodarka wodna

OZE i infrastruktura komunalna 

inżynieria czystego powietrza (WIL-WM-WIŚiE)

gospodarka przestrzenna (WA-WIL-WIŚiE)

oraz zeszłoroczna doskonale przyjęta nowość 

geoinformatyka

czyli propozycja dla osób, które – dzięki zdobytej wiedzy – w przyszłości będą tworzyć systemy informatyczne z wykorzystaniem danych przestrzennych.

 

Pełna oferta dydaktyczna PK dostępna jest na portalu rekrutacyjnym uczelni. Kandydaci znajdą tu podstawowe opisy kierunków oraz wszystkie potrzebne informacje związane z rekrutacją, w tym harmonogramy, porady i oczywiście możliwość elektronicznej rejestracji. 

Zainteresowanych pogłębionymi informacjami na temat poszczególnych kierunków i specjalności zapraszamy do serwisu rekrutacyjnego WIŚiE. Prezentujemy tam uszczegółowione informacje w układzie: OPIS KIERUNKU, dla kogo czyli ADRESACI STUDIÓW, czego się nauczysz czyli PROGRAM STUDIÓW, po studiach czyli KONTYNUACJA NAUKI i PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA itd. 

Poznanie nie tylko kierunków studiów, ale też poszczególnych specjalności, jest szczególnie istotne w odnieniesieniu do inżynierii środowiska jako interdyscyplinarnego kierunku, którego absolwenci uzyskują kompetencje zróżnicowane i mocno uzależnione od specjalności, którą wybrali.

 

Live chat z przedstawicielem WIŚiE PK 

Aby przybliżyć kandydatom proces rekrutacji, wyjaśnić szczegóły i pomóc lepiej poznać kierunki studiów PK organizuje na uczelnianym Facebooku cykl wirtualnych spotkań z przedstawicielami wydziałów i Działu Kształcenia PK pt. „#DobryWybór | Zostanę studentem PK!”. W trakcie każdego odcinka internauci mogą zadawać pytania. 

Na 24 czerwca zaplanowane zostało spotkanie z dr inż. Piotrem Beńko, prodziekanem ds. studenckich oraz przewodniczącym Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej WIŚiE.
 
Wszystkich zainteresowanych studiami na naszym wydziale zachęcamy już teraz do przesyłania swoich pytań przez fanpage PK na Facebooku. Cały czas pytania rekrutacyjne można także kierować przez Messengera i mailowo (rekrutacja@pk.edu.pl). Pracownicy Politechniki będą udzielać na nie odpowiedzi. 


 data publikacji: 07.06.2021 r. przez: MP, 1011 odsłon
© Wydział Inżynierii Środowiska https://www.wisie.pk.edu.pl/