Kierunek OZE i infrastruktura komunalna ponownie w ścisłym top rekrutacyjnym PK. Wysoko także międzywydziałowy kierunek studiów gospodarka przestrzenna (WISIE-WA-WIL) oraz debiutująca w tym roku geoinformatyka.

Informatyka, informatyka stosowana, OZE i infrastruktura komunalna, informatyka w inżynierii komputerowej, automatyka i robotyka, inżynieria medyczna,  architektura, budownictwo – to kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej w pierwszej turze rekrutacji. Najpopularniejszym kierunkiem w pierwszym naborze na rok akademicki 2020/2021 była – podobnie jak w poprzednich latach – informatyka. O jedno miejsce walczyło ponad 11 osób.

Dziś na PK ogłoszenie wyników I tury rekrutacji, kandydaci złożyli w niej zdecydowanie więcej podań o przyjęcie na kierunek podstawowy niż w ubiegłym roku! Chętni zainteresowani studiami na Politechnice Krakowskiej nadal mogą się rekrutować, jeszcze w sierpniu rozpocznie się drugi nabór.

 

W pierwszej turze rekrutacji na PK najwięcej chętnych osób na miejsce było na informatyce na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji (11,3 chętnych na miejsce). W czołówce znalazły się też: informatyka stosowana na Wydziale Mechanicznym (9,2), odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (8,6), automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym (4,8), informatyka w inżynierii komputerowej na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (4,5), inżynieria medyczna (WM, 4,06), geoinformatyka (nowość na WIŚiE, 3,7), architektura na Wydziale Architektury (3,2), gospodarka przestrzenna (kierunek międzywydziałowy, 2,9), matematyka stosowana (nowość na WIiT, 2,7).


 Jeśli chodzi o zainteresowanie kandydatów wyrażone w liczbach bezwzględnych, to najwięcej osób aplikowało na kierunki: informatyka (Wydział Informatyki i Telekomunikacji, 1222 kandydatów), budownictwo w j. polskim lub angielskim (Wydział Inżynierii Lądowej, 889), architektura w j. polskim lub angielskim (Wydział Architektury, 780), informatyka stosowana (Wydział Mechaniczny), automatyka i robotyka (Wydział Mechaniczny), elektrotechnika i automatyka (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej), gospodarka przestrzenna (kierunek międzywydziałowy).

 

Podczas I tury elektronicznej rekrutacji uczelnia przyjęła 9036 podań o przyjęcie na kierunek podstawowy na studiach stacjonarnych I stopnia – tj. o ponad 1100 (ponad 15 proc.) więcej niż przed rokiem (gdy złożono 7853 podań). W tym roku w ofercie PK jest 3301 miejsc na tym rodzaju studiów. Średnio o jedno miejsce na PK aplikowało 2,7 kandydatów. Większym niż przed rokiem zainteresowaniem cieszyła się też oferta studiów niestacjonarnych (płatnych) I stopnia. W sumie na wszystkich rodzajach i stopniach studiów PK przygotowała w letniej rekrutacji 4794 miejsca, w tym w tym 4182 miejsca na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia (pozostałe na studiach II stopnia, tu rekrutacja trwa do połowy września).

 

Dziś, 20 sierpnia 2020 r., na PK ogłoszenie wyników pierwszej tury rekrutacji, która w całości odbywała się zdalnie (także egzaminy na WA). Kandydaci zakwalifikowani do wpisu na listę studentów do 28 sierpnia mają czas na złożenie dokumentów. Ostateczne ogłoszenie list przyjętych w I turze nastąpi 31 sierpnia.

Osoby, które nie dostaną się na studia w pierwszej turze, mogą elektronicznie zgłosić swój udział w drugim naborze, który rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 10 września. Przewidywana jest także trzecia tura rekrutacji na PK - między 23 a 25 września.

 

Szczegółowe informacje o rekrutacji na Politechnikę Krakowską są dostępne w portalu rekrutacyjnym PK, tam też można znaleźć niezbędne informacje o kierunkach studiów, harmonogramie rekrutacji i wymaganych dokumentach.data publikacji: 20.08.2020 r. przez: MP, 958 odsłon
© Wydział Inżynierii Środowiska https://www.wisie.pk.edu.pl/